تماس با مشاوران 66581172
مقدمه‌ای در رابطه با بهترین برنامه مترجم برتر (دیکشنری انگلیسی به انگلیسی و غیره)

مقدمه‌ای در رابطه با بهترین برنامه مترجم برتر (دیکشنری انگلیسی به انگلیسی و غیره)

اگر به دنبال یک برنامه مترجم یا دیکشنری موبایل کارآمد هستید که بتواند قابلیت هایی مثل ترجمه لغات از انگلیسی به انگلیسی، انگلیسی به فارسی و برعکس را ارائه کند، این مقاله اختصاصی را از دست ندهید. در این مقاله به معرفی ۱۷ برنامه مترجم برتر (دیکشنری انگلیسی به انگلیسی و غیره) برای اندروید و iOS می‌پردازیم. با سگال سرویس همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با بهترین برنامه مترجم برتر (دیکشنری انگلیسی به انگلیسی و غیره)

استفاده از برنامه های مترجم یا اصطلاحا دیکشنری در اندروید و iOS این روزها کاملا جا افتاده است و تقریبا هر کاربری یک برنامه دیکشنری در گوشی خود نصب کرده و از آن استفاده می‌کند. اما همانطور که می‌دانید تنوع برنامه های دیکشنری اندروید و iOS بسیار زیاد است و شاید برایتان دشوار باشد که از بین این برنامه ها بهترین گزینه های موجود را بیابید!

برای حل این مشکل ما قصد داریم در این مقاله اختصاصی به معرفی ۱۷ برنامه مترجم برتر (دیکشنری انگلیسی به انگلیسی و غیره) پرداخته و لینک دانلود آن ها را خدمتتان ارائه کنیم. چنانچه در رابطه با هر یک از دیکشنری های نام برده شده سوالی داشتید، می‌توانید از کارشناسان سگال سرویس راهنمایی بخواهید. با ما همراه باشید.

بهترین برنامه مترجم یا دیکشنری موبایل: اپلیکیشن گوگل ترنسلیت (Google Translate)

شک و تردیدی نداشته باشید که مترجم گوگل ترنسلیت یا Google Translate یکی از قدرتمندترین و بهترین دیکشنری های اندروید و iOS محسوب می‌شود. این برنامه رابط کاربری بسیار ساده‌ای دارد و علاوه بر ترجمه انگلیسی به انگلیسی، انگلیسی به فارسی و برعکس از ترجمه تقریبا ۱۰۰ زبان مختلف دیگر هم پشتیبانی می‌کند! پس با مترجم گوگل ترنسلیت شما قادر به ترجمه هر زبانی خواهید بود. ضمنا این برنامه قابلیت بسیار عالی برای ترجمه عبارات و جملات دارد. این برنامه در اصل ک ابزار آنلاین است اما امکان استفاده از آن در حالت آفلاین هم وجود دارد. برنامه مترجم گوگل ترنسلیت به صورت رایگان برای اندروید و iOS منتشر شده است.

دانلود برنامه مترجم گوگل (Google Translate) از کافه بازار

دانلود برنامه مترجم گوگل (Google Translate) از گوگل پلی استور

دانلود برنامه مترجم گوگل (Google Translate) از اپ استور

بهترین برنامه مترجم یا دیکشنری موبایل: اپلیکیشن فست دیکشنری (Fastdic)

برنامه فست دیکشنری (Fastdic) برای آن دسته از افرادی مناسب است که به دنبال یک برنامه مترجم فارسی با رابط کاربری بسیار ساده و روان هستند. این برنامه کاملا فارسی طراحی شده و قابلیت ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی را ارائه می‌کند. برنامه فست دیکشنری (Fastdic) بارها و بارها توانسته به دلیل کیفیت عملکرد مطلوبش برنده جوایز مختلفی شود و همواره از بهترین دیکشنری های اندروید و iOS به شمار آید. خوشبختانه این اپلیکیشن به صورت رایگان برای هر دو سیستم عامل مذکور منتشر شده اما شامل خرید های درون برنامه‌ای می‌شود.

دانلود برنامه فست دیکشنری (Fastdic) از کافه بازار

دانلود برنامه فست دیکشنری (Fastdic) از گوگل پلی استور

دانلود برنامه فست دیکشنری (Fastdic) از اپ استور

بهترین برنامه مترجم یا دیکشنری موبایل: اپلیکیشن Merriam-Webster Dictionary

دیکشنری انگلیسی به انگلیسی Merriam-Webster Dictionary برای آن دسته از افرادی مناسب است که اصلا دنبال ترجمه کلمات از انگلیسی به زبان فارسی یا دیگر زبان ها نباشد و بخواهند معادل کلمات انگلیسی مورد نظرشان را به همان زبان پیدا کنند! اپلیکیشن مترجم Merriam-Webster Dictionary هم اکنون یکی از بهترین دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی موجود برای موبایل است که به صورت رایگان برای دو سیستم عامل اندروید و iOS منتشر شده و قابل دانلود خواهد بود. البته این برنامه شامل خریدهای درون برنامه‌ای هم می‌شود.

دانلود برنامه Merriam-Webster Dictionary از کافه بازار

دانلود برنامه Merriam-Webster Dictionary از گوگل پلی استور

دانلود برنامه Merriam-Webster Dictionary از اپ استور

 

بهترین برنامه مترجم یا دیکشنری موبایل: اپلیکیشن دیکشنری هوشمند + ۱۴۲ دیکشنری آفلاین

اگر به دنبال دانلود یک دیکشنری انگلیسی به فارسی یا برعکس قدرتمند هستید که علاوه ترجمه ساده کلمات، این امکان را در اختیارتان قرار دهد که فایل های پی دی اف را در گوشی خود اجرا و به طور آنی کلمات مورد نظرتان را مشخص و با دیکشنری مورد نظر ترجمه کنید، همین حالا برنامه دیکشنری هوشمند + ۱۴۲ دیکشنری آفلاین را دانلود کنید. متاسفانه این برنامه فقط با سیستم عامل اندروید سازگاری دارد و شامل نسخه سازگار با iOS نمی‌شود. توسعه دهنده این برنامه هم یک توسعه دهنده ایرانی است. اپلیکیشن مذکور حجمی پایین (در حدود ۲۰ مگابایت) دارد و هم اکنون بیش از ۲۰۰،۰۰۰ دانلود را در کافه بازار داشته است و جالب تر از همه اینکه رتبه دریافتی از کاربرانش ۵ ستاره بوده است.

دانلود برنامه دیکشنری هوشمند + ۱۴۲ دیکشنری آفلاین از کافه بازار

 

بهترین برنامه مترجم یا دیکشنری موبایل: اپلیکیشن Dictionary.com

برنامه مترجم Dictionary.com هم یکی دیگر از دیکشنری های قدرتمند موجود برای دو سیستم عامل اندروید و iOS محسوب می‌شود که به صورت رایگان منتشر شده و کیفیت عملکرد عالی دارد. با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید ترجمه انگلیسی به انگلیسی لغات مورد نظرتان را انجام دهید، بنابراین اگر به دنبال ترجمه انگلیسی به فارسی هستید، برنامه Dictionary.com چندان به درد شما نمی‌خورد.

دانلود برنامه Dictionary.com از گوگل پلی استور

دانلود برنامه Dictionary.com از اپ استور

 

بهترین برنامه مترجم یا دیکشنری موبایل: اپلیکیشن Oxford Dictionary

دیکشنری آکسفورد یا همان Oxford Dictionary هم یکی دیگر از بهترین برنامه های مترجم موجود برای دو سیستم عامل اندروید و iOS محسوب می‌شود که طبیعتا از ترجمه انگلیسی به فارسی پشتیبانی نخواهد کرد و فقط قابلیت ترجمه انگلیسی به انگلیسی را ارائه می‌کند. این اپلیکیشن به صورت رایگان منتشر شده و فیدبک کاربرانش در گوگل پلی و اپ استور به وضوح نشان دهنده کیفیت آن خواهد بود. اگر به نبال یک برنامه مترجم یا دیکشنری انگلیسی به انگلیسی قدرتمند هستید، شک نکنید که Oxford Dictionary یکی از بهترین گزینه های پیش رویتان خواهد بود.

دانلود برنامه Oxford Dictionary از گوگل پلی استور

دانلود برنامه Oxford Dictionary از اپ استور

بهترین برنامه مترجم یا دیکشنری موبایل: اپلیکیشن دیکشنری PICoDIC

متاسفانه دیکشنری PICoDIC از آن دسته اپلیکیشن های کارآمدی است که شامل نسخه سازگار با iOS نمی‌شود و فقط یک نسخه اندرویدی دارد. این برنامه مترجم از ترجمه انگلیسی به فارسی و برعکس پشتیبانی می‌کند و در نسخه جدید آن شاهد اضافه شدن دیکشنری تصویری و امکان تلفظ واژه های مد نظر به زبان هایی همچون روسی، فرانسوی و غیره هستیم. دیکشنری PICoDIC به صورت رایگان منتشر شده و شامل خریدهای درون برنامه ای می‌شود.

دانلود برنامه دیکشنری PICoDIC از کافه بازار

بهترین برنامه مترجم یا دیکشنری موبایل: اپلیکیشن Dictionary

اگر به دنبال یک برنامه دیکشنری هستید که رابط کاربری بسیار ساده ای داشته باشد و البته فقط امکان ترجمه انگلیسی به انگلیسی را ارائه کند، شک نکنید که برنامه Dictionary یکی از بهترین گزینه های پیش رویتان خواهد بود. این اپلیکیشن مثل اغلب دیکشنری های دیگر از تلفظ کلمات جستجو شده هم پشتیبانی می‌کند. ویژگی جالب تر برنامه Dictionary آن است که از بخش های خاصی برای یادگیری کلمات و اصطلاحات انگلیسی بهره می‌برد. بنابراین با برنامه Dictionary علاوه بر داشتن یک دیکشنری همراه، می‌توانید به یادگیری زبان انگلیسی هم بپردازید.

دانلود برنامه Dictionary از گوگل پلی استور

دانلود برنامه Dictionary از اپ استور

بهترین برنامه مترجم یا دیکشنری موبایل: اپلیکیشن Dictionary Linguee

برنامه Dictionary Linguee هم یک مترجم انگلیسی به انگلیسی است که از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند. رتبه‌ای که این برنامه از کاربرانش دریافت کرده بسیار جالب توجه بوده و آن را به یکی از بهترین برنامه های دیکشنری موبایل تبدیل می‌کند. این اپلیکیشن رابط کاربری بسیار ساده‌ای دارد اما دایره لغات تحت پشتیبانی آن بسیار گسترده‌تر از آن چیزی است که تصور می‌کنید. ضمنا برنامه Dictionary Linguee علاوه بر زبان انگلیسی از چند زبان دیگر مثل فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی و غیره هم پشتیبانی به عمل می‌آورد. برنامه مذکور با دو سیستم عامل اندروید و iOS سازگاری کامل دارد.

دانلود برنامه Dictionary Linguee از گوگل پلی استور

دانلود برنامه Dictionary Linguee از اپ استور

بهترین برنامه مترجم یا دیکشنری موبایل: اپلیکیشن دیکشنری سپنتا

دیکشنری سپنتا برای کسانی مناسب است که به دنبال نصب یک برنامه مترجم بسیار ساده و آفلاین در گوشی اندرویدی خود هستند که از لغات متعددی پشتیبانی کند. برنامه مذکور حدود ۱۰۰،۰۰۰ کلمه را تحت پشتیبانی قرار داده و از ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی پشتیبانی به عمل می‌آورد. تغییر زبان انگلیسی در محیط برنامه به راحتی با تغییر زبان کیبورد انجام می‌شود. پس اگر به دنبال یک مترجم ساده و آفلاین انگلیسی به فارسی و برعکس هستید، برنامه دیکشنری سپنتا را از دست ندهید.

دانلود برنامه دیکشنری سپنتا از کافه بازار

بهترین برنامه مترجم یا دیکشنری موبایل: اپلیکیشن English Dictionary – Offline

مترجم یا دیکشنری English Dictionary – Offline هم از ترجمه انگلیسی به انگلیسی پشتیبانی می‌کند. این برنامه یک رابط کاربری بسیار ساده و روان دارد اما کلماتی که توسط آن پشتیبانی می‌شوند بسیار گسترده خواهند بود. این دیکشنری به صورت آفلاین کار می‌کند، بنابراین در حین استفاده از آن نیازی به وصل بودن اینترنت نخواهید داشت. اپلیکیشن English Dictionary – Offline همچنین از بخش اختصاصی برای انجام بازی های کوتاه و خاصی به منظور یادگیری هرچه بهتر زبان انگلیسی هم پشتیبانی به عمل می‌آورد.

دانلود برنامه English Dictionary – Offline از گوگل پلی استور

دانلود برنامه English Dictionary – Offline از اپ استور

بهترین برنامه مترجم یا دیکشنری موبایل: اپلیکیشن دیکشنری تحلیلگران (لغت نامه لانگمن)

کار کردن با دیکشنری تحلیلگران (لغت نامه لانگمن) بسیار ساده بوده و مجموعه لغات تحت پوشش آن گسترده است. این موضوعات سبب شده که ما دیکشنری مذکور را در لیست بهترین برنامه های مترجم موبایل خود جای دهیم. متاسفانه دیکشنری تحلیلگران (لغت نامه لانگمن) شامل نسخه سازگار با سیستم عامل iOS نمی‌شود و فقط با اندروید سازگاری دارد. این دیکشنری از ترجمه انگلیسی به فارسی پشتیبانی می‌کند و توضیحات هر کلمه را به انگلیسی هم ارائه خواهد کرد. بنابراین اگر علاقمند ترجمه انگلیسی به انگلیسی باشید هم می‌توانید از برنامه دیکشنری تحلیلگران (لغت نامه لانگمن) استفاده کنید.

دانلود برنامه دیکشنری تحلیلگران (لغت نامه لانگمن) از کافه بازار

بهترین برنامه مترجم یا دیکشنری موبایل: اپلیکیشن آرا دیکشنری

استفاده از برنامه آرا دیکشنری بسیار ساده بوده و روان بودن رابط کاربری آن یکی از اصلی ترین نقاط قوت این برنامه مترجم اندرویدی محسوب می‌شود. با استفاده از این اپلیکیشن شما می‌توانید به ترجمه فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی لغات مختلف مورد نظرتان دسترسی یابید. برای جستجوی هر لغت فقط کافیست که آن را به زبان انگلیسی یا فارسی در فیلد جستجوی برنامه وارد کرده و معادل آن را در حالت مخالف مشاهده کنید. برنامه آرا دیکشنری به صورت رایگان برای اندروید عرضه شده و به طور کاملا آفلاین قابل استفاده خواهد بود.

دانلود برنامه آرا دیکشنری از کافه بازار

بهترین برنامه مترجم یا دیکشنری موبایل: اپلیکیشن Idioms & Phrases Dictionary

در زبان انگلیسی همیشه ترجمه لغات به دردمان نمی‌خوردند و گاهی لازم است تا با اصطلاحات و جملات روتینی آشنا شویم که در صحبت های عامیانه به کار می‌روند. اپلیکیشن Idioms & Phrases Dictionary دقیقا این ویژگی را ارائه خواهد کرد. با استفاده از این برنامه علاوه بر ترجمه لغات می‌توانید به معنا و مفهوم اصطلاحات مختلفی که در زبان انگلیسی به کار می‌روند هم دسترسی پیدا کنید. در محیط برنامه مترجم Idioms & Phrases Dictionary تمام اصطلاحات مورد نظر به طور دقیق شرح داده شده و مفهوم آن ها برای کاربر قابل درک می‌شود. لازم به اشاره است که اپلیکیشن مذکور از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند و تمام توضیحات آن به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند.

دانلود برنامه Idioms & Phrases Dictionary از گوگل پلی استور

بهترین برنامه مترجم یا دیکشنری موبایل: اپلیکیشن Offline Dictionary – Dict Box

برنامه مترجم Offline Dictionary – Dict Box یکی دیگر از محبوب ترین دیکشنری هایی است که برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS منتشر شده و از ترجمه انگلیسی به انگلیسی و بسیاری از زبان های دیگر پشتیبانی می‌کند. این برنامه حتی می‌تواند نقش یک دیکشنری عربی به انگلیسی و برعکس باکیفیت را هم ایفاء کند. با این وجود متاسفانه زبان فارسی در لیست زبان های قابل پشتیبانی اپلیکیشن Offline Dictionary – Dict Box جای ندارد.

دانلود برنامه Offline Dictionary – Dict Box از گوگل پلی استور

دانلود برنامه Offline Dictionary – Dict Box از اپ استور

بهترین برنامه مترجم یا دیکشنری موبایل: اپلیکیشن Persian Dictionary – Dict Box

این بار نوبت به یک برنامه مترجم انگلیسی به فارسی و بر عکسی می‌رسد که خوشبختانه با هر دو سیستم عامل اندروید و iOS سازگاری دارد. این برنامه Persian Dictionary – Dict Box نام داشته و به صورت رایگان برای دو سیستم عامل مذکور منتشر شده است. کیفیت عملکرد اپلیکیشن Persian Dictionary – Dict Box بسیار بالا بوده و این موضوع از رتبه‌ای که برنامه از سوی کاربرانش دریافت کرده است مشخص خواهد بود. اگر به دنبال نصب یک مترجم یا دیکشنری انگلیسی به فارسی و برعکس عالی در آیفون، آیپد یا گوشی اندرویدیتان هستید، شک نکنید که Persian Dictionary – Dict Box یکی از بهترین گزینه های پیش رویتان خواهد بود. جالب است بدانید که این اپلیکیشن از ترجمه برخی جملات هم پشتیبانی می‌کند.

دانلود برنامه Persian Dictionary – Dict Box از گوگل پلی استور

دانلود برنامه Persian Dictionary – Dict Box از اپ استور

بهترین برنامه مترجم یا دیکشنری موبایل: اپلیکیشن English Persian (Farsi) Dictionary Free

برنامه English Persian (Farsi) Dictionary Free یکی دیگر از اپلیکیشن های مترجم یا دیکشنری انگلیسی به فارسی و برعکسی است که فقط برای سیستم عامل iOS منتشر شده و شامل نسخه‌ سازگار با اندروید نمی‌شود. این اپلیکیشن رابط کاربری ساده‌ای دارد و به صورت کاملا آفلاین قابل استفاده خواهد بود. ضمنا همانطور که از نام این برنامه مشخص است، اپلیکیشن مذکور به صورت رایگان از اپ استور قابل دانلود و نصب خواهد بود.

دانلود برنامه English Persian (Farsi) Dictionary Free از اپ استور

بهترین برنامه مترجم یا دیکشنری موبایل: اپلیکیشن موبو دیکشنری

برنامه موبو دیکشنری شامل نسخه سازگار با iOS نمی‌شود و فقط در دستگاه های اندرویدی قابل نصب و استفاده است. این برنامه از ترجمه انگلیسی به فارسی و برعکس پشتیبانی می‌کند و حجم پایین آن سبب شده که به یکی از محبوب ترین برنامه های مترجم موجود در کافه بازار تبدیل شود. برای استفاده از موبو دیکشنری نیازی به اینترنت ندارید. یکی از نقاط قوت این برنامه مربوط به نمایش متضاد کلماتی می‌شود که سرچ می‌نمایید. رابط کاربری ساده و سرویس ترجمه شناور هم از دیگر ویژگی های خاص برنامه موبو دیکشنری محسوب می‌شوند.

آموزش کامنت گذاشتن در کانال تلگرام با ربات AnyComBot

آموزش کامنت گذاشتن در کانال تلگرام با ربات AnyComBot

آیا می‌دانید که با ربات های خاصی می‌توانید امکان کامنت گذاشتن در کانال تلگرام را فراهم کنید؟ یکی از بهترین این ربات ها AnyComBot نام دارد. در ادامه این مطلب قصد داریم به آموزش نحوه کامنت گذاشتن در کانال تلگرام با ربات ANyComBot بپردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با کامنت گذاشتن در کانال تلگرام

اگر به خاطر داشته باشید پیش از این در مقاتله “قابلیت جدید کامنت گذاری (نظر دادن) در کانال‌های تلگرام” در رابطه با کامنت گذاشتن در کانال تلگرام صحبت کرده بودیم. همانطور که اشاره شده بود، ظاهرا در آن زمان قابلیت مذکور در حال تست و بررسی بود، اما حال این ویژگی تقریبا قابل استفاده است! یعنی کاربران تلگرام می‌توانند با سرویس ربات هایی مثل ربات AnyComBot امکان کامنت گذاشتن در کانال تلگرام را فراهم کنند.

کامنت گذاشتن در کانال تلگرام هم توسط افرادی که در یک کانال عضو هستند و هم توسط ادمین کانال قابل استفاده خواهد بود. در ادامه این مطلب قصد داریم بیشتر در مورد امکان کامنت گذاشتن در کانال تلگرام پرداخته و نحوه بکارگیری ربات AnyComBot را برایتان شرح دهیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش های مقاله سوالی داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک از آن ها راهنمایی بخواهید. با ما همراه باشید.

کامنت گذاشتن در کانال تلگرام با ربات AnyComBot

ربات AnyComBot یکی از بهترین ربات هایی است که در حال حاضر امکان کامنت گذاشتن در کانال تلگرام را فراهم می‌کند. برای استفاده از این ربات می‌توانید با جستجوی نام این ربات (@AnyComBot) در فیلد جستجوی تلگرام به آن دسترسی یافته و فعالش کنید.

ربات AnyComBot به دو شیوه مختلف امکان کامنت گذاشتن در کانال تلگرام و پست هایش را فراهم می‌کند. در حالت اول کافیست که پست یک کانال عمومی را برای ربات فوروارد کنید تا لینکی توسط ربات ساخته شود و کاربران را به صفحه کامنت گذاری برای آن پست هدایت کنید. انجام این کار بسیار ساده است. همانطور که در عکس زیر مشاهده می‌کنید، ما یک پست را از کانال خاصی برای ربات AnyComBot فوروارد کرده‌ایم و این ربات لینکی را برای آن پست ساخته که آن لینک مربوط به صفحه کامنت گذاری پست می‌شود. با مراجعه به آن لینک می‌توانید تمام کامنت هایی که پیش از این برای پست مورد نظر ثبت شده‌اند را مشاهده کنید و خودتان هم در صورت تمایل برای آن پست کامنت ثبت کنید.

اما ربات AnyComBot می‌تواند همه چیز را برای ادمین کانال های تلگرام ساده تر کند. ادمین کانال های تلگرام می‌توانند با اضافه کردن ربات AnyComBot به ادمین های کانال خود بستری را فراهم کنند که این ربات در زیر هر یک از پست های ارسالی کانال گزینه هایی مثل لایک کردن، اشتراک گذاری در فیسبوک و همچنین مراجعه به صفحه ثبت کامنت برای آن پست را ارائه کند! یعنی ممبرهای کانال شما می‌توانند خیلی راحت دکمه ثبت کامنت را در زیر پست ارسالی کانالتان لمس کرده و به صفحه ثبت کامنت برای آن پست هدایت شوند. برای فعال سازی ربات AnyComBot در این حالت و ایجاد امکان کامنت گذاشتن در کانال تلگرام باید مراحل زیر طی شوند:

ابتدا باید ربات AnyComBot را به ادمین های کانال تلگرام خود اضافه کنید.  برای آشنایی دقیق با نحوه انجام این کار از راهنمای مرحله به مرحله‌ای استفاده کنید که در مقاله “آموزش اضافه کردن ادمین به کانال تلگرام (Add Channel Admin)“ ارائه کردیم.

بعد از اینکه ربات AnyComBot به عنوان ادمین در کانال تلگرام شما اضافه شد، سایر مراحل توسط خود ربات انجام می‌شود! کافیست یک پست را در کانال خود ارسال کنید و سایر موارد را بر عهده ربات AnyComBot قرار دهید. مشاهده خواهید کرد که مثل عکس زیر، این ربات دکمه هایی همچون اشتراک گذاری در فیسبوک، اشتراک گذاری در توییتر، لایک کردن و همچنین ثبت کامنت برای آن پست را ارائه می‌کند.

کاربران و اعضای کانال تلگرام شما می‌توانند خیلی راحت روی آیکون ثبت کامنت کلیک کرده و به صفحه ثبت نظر برای آن پست هدایت شوند و نظرشان را ثبت کنند. بنابراین به همین سادگی امکان کامنت گذاشتن در کانال تلگرام فراهم می‌شود. در نظر داشته باشید که ربات AnyComBot تنها رباتی نیست که قابلیت کامنت گذاشتن در کانال تلگرام را ارائه کرده  ربات های دیگری همچون ربات kament_bot هم این قابلیت را ارائه کرده‌اند. ضمنا ربات kament_bot از زبان پارسی پشتیبانی می‌کند و احتمالا کار کردن با آن برای اغلب شما عزیزان آسان تر خواهد بود.

 

 

چگونه آیفون را ریست فکتوری کنیم

چگونه آیفون را ریست فکتوری کنیم

در صورتی که می خواهید آیفون خود را ریست فکتوری کنید و یا مشکلی درانجام ریست کارخانه ایفون خود داریدمی توانید با:

 

شماره تماس  ۰۲۱۶۶۵۸۱۷۲ از طریق تلفن ثابت (کل کشور)

( از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب )

 

تماس گرفته و با کمک کارشناسان سگال سرویس مشکل خود را رفع نمایید.

( در صورت اشغال بودن خطوط ، مجددا تلاش کنید )

 

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که یک مشکل نرم افزاری خیلی بدقلق برای آیفون محبوبتان محبوبتان پیش آمده و در کمال ناباوری قصد ریست فکتوری آیفون خود را دارید. و یا می خواهید آیفون تان را به کسی هدیه دهید و یا حتی بفروشید و ناچارید هرچه در آن دارید پاک کنید. این جاست که مجبور می شوید که گوشی خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید و یا به عبارت دیگر آیفون خود را ریست فکتوری کنید. و با این سوال مواجه می شوید که چگونه آیفون خود را ریست فکتوری کنیم ؟

هرچند پیش از آنکه مجبور به این کار شوید توصیه می کنیم حتما با مشاوران مرکز مشاوره رفع مشکلات موبایل و رایانه هیواتک مشورت کنید ولی اگر تصمیم خود را گرفته اید و به دنبال یک آموزش جامع می گردید در این مقاله روش های ریست فکتوری کردن آیفون را بطور کامل آموزش داده ایم.

 

 قبل از انجام ریست فکتوری آیفون همه جوانب کار و ریسک های احتمالی را در نظر بگیرید.

 

نحوه ریست فکتوری نرم افزاری آیفون

در این روش کمترین آسیب به گوشی شما می رسد و در واقع مخصوص زمانی است که آیفون هنگ می کند. در ریست فکتوری نرم افزاری آیفون صرفا گوشی را ری استارت یا ریبوت می کنیم . به این شکل که کافی است انگشتتان را روی دکمه powerآیفون خود ( همان دکمه ای که با آن آیفون تان را خاموش و روشن یا قفل می کنید ) چند ثانیه نگه دارید و در نهایت آیفون خود را خاموش کنید. سپس برای روشن کردن دوباره بر خلاف دفعات قبل که فقط دکمه power را نگه می داشتید دکمه home را هم نگه دارید. درواقع همزمان هم دکمه power و هم دکمه home را با هم و تا ۱۵ ثانیه فشار دهید تا لوگوی اپل ظاهر شود. اکنون انگشتتان را از روی دکمه ها بردارید و صبر کنید تا آیفون روشن شود. در این حالت شما یک ریست فکتوری نرم افزاری ساده را انجام داده اید و توانسته اید ریست فکتوری بدون رمز عبور یا Apple ID را انجام دهید.

 

 

نحوه ریست فکتوری سخت افزاری آیفون با استفاده از آی‌تیونز

ریست سخت افزاری همان ریست کارخانه آیفون برای افرادی است که آیفون شان دچار مشکل نرم افزاری شده و می خواهند به حالت گذشته باز گردد. یعنی با ریست فکتوری نرم افزاری مشکل شان حل نشده و می خواهند آیفون شان را به چند روز یا چند ماه گذشته ( که هیچ مشکلی نداشته ) برگردانند. دقت کنید که ریست فکتوری سخت افزاری آیفون با استفاده از آی‌تیونز مخصوص کسانی است که قبلا از گوشی خود back up گرفته اند . برای این کار باید ابتدا آیفون خود را با کابل به کامپیوتر و یا لپ تاپی که روی آن نرم افزار آی‌تیونز نصب است متصل کنید. سپس نرم افزار آی‌تیونز را باز کرده و از منوی بالایی آی‌تیونز گزینه iTunes را انتخاب کنید. حال از بین گزینه های موجود روی Restore iPhone کلیک کنید. بعد این مرحله باید گوشی شما ریست شود و صفحه خوش آمدگویی اپل برای شما نمایان شود. دقت داشته باشید این کار ممکن است تا چندین دقیقه طول بکشد و گاها همراه با پیام هایی برای شما باشد که باتوجه به اینکه از ios 5  ، ios6 ، ios7  ، ios8 ، ios9 یا ios10  استفاده می کنید متفاوت است . در تمام این مدت به هیچ وجه کابل آیفون تان را از کامپیوتر جدا نکنید و تا بالا آمدن آیفون صبور باشید.

 

 

 

” قبل از ریست فکتوری آیفون ، هدف خود را از انجام ریست کارخانه آیفون مشخص کنید. “

 

نحوه ریست فکتوری سخت افزاری آیفون با استفاده از تنظیمات آیفون

راحت ترین و بی دردسر ترین نوع ریست فکتوری و توصیه شده برای کسانی است که می خواهند آیفون خود را هدیه دهند یا بفروشند. در این حالت شما صرفا آیفون خود را ریست فکتوری می کند و بازگردانی آن به حالت قبل را باید با استفاده از آی‌تیونز و روش بالا انجام دهید. پس اگر قصد دارید همانطور که در ابتدا گفتیم گوشی خود را بفروشید و یا هدیه دهید و یا بطور کلی از شر اطلاعات داخل آن خلاص شوید ریست فکتوری سخت افزاری آیفون با استفاده از تنظیمات خود آیفون را به شما پیشنهاد می کنیم. در این حالت صرفا کافیست وارد تنظیمات آیفون خود شوید و وارد بخش General شوید. در انتهای گزینه های این بخش روی گزینه Reset کلیک کنید . سپس با توجه به نیاز خود که هدف تان از ریست فکتوری آیفون چیست می توانید به اشکال مختلف آیفون خود را ریست کارخانه کنید که کامل ترین نوع آن گزینه Reset All Setting است. در مرحله بعد رمز آیفون را وارد کرده و بدین ترتیب آیفون شما ریست فکتوری می شود.

 

اینستاگرام لایت نسخه سبک اینستاگرام

اینستاگرام لایت نسخه سبک اینستاگرام

در صورتی که در مورد اینستاگرام لایت مشکل دارید و یا درخصوص دانلود اینستاگرام لایت برای اندروید سوالی دارید می توانید با:

 

 

شماره تماس  ۹۰۹۹۰۷۱۶۶۷ از طریق تلفن ثابت (کل کشور)

( از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب )

 

تماس گرفته و با کمک کارشناسان سگال سرویس مشکل خود را رفع نمایید.

( در صورت اشغال بودن خطوط ، مجددا تلاش کنید )

اینستاگرام این اپلیکیشن پر طرفدار با گذشت مدت زیادی  از عرضه ی آن هنوز هم روز به روز به تعداد کاربرانش اضافه می شود. اما با ارائه خدماتی همچون لایو اینستاگرام ، استوری اینستاگرام ، IGTV اینستاگرام و .. حجم بالایی از حافظه و اینترنت گوشی را اشغال می کند. به همین دلیل اینستاگرام برای کشور های درحال توسعه که قیمیت ترافیک داده آن ها بالا و یا سرعت اینترنت بالایی ندارد نسخه ی اینستاگرام لایت را عرضه کرده است که در ادامه به نقد و بررسی این نسخه از اینستاگرام می پردازیم. با سگال سرویس همراه باشید.

اینستاگرام لایت چیست

اینستاگرام لایت نسخه کم حجم و سبک اینستاگرام است که همان ویژگی ها را در اختیار کاربرانش می گذارد اما با این تفاوت که در این نسخه حجم کمتری از گوشی اشغال می شود و بهای اینترنت کمتری می پردازید. اینستاگرام لایت را می توانید در گوگل پلی با حجم ۵۳۷کیلوبایت برای گوشی های اندرویدی خود دانلود کنید. در این نسخه نیز می توانید استوری بگذارید ، لایو بگیرید ، کامنت بگذارید لایک کنید و بقیه امکانات نسخه اصلی را در اختیار داشته باشید اما با این تفاوت که در نسخه اینستاگرام لایت نمی توانید ویدیو آپلود کنید و یا دایرکت ارسال نمایید. در اینستاگرام لایت برای دیدن ویدیو های افراد لازم است روی آن ضربه بزنید تا پلی شود این در صورتی است که در نسخه اصلی اینستاگرام ویدیو ها به طور خودکار اجرا می شوند. در نسخه لایت اینستاگرام شما با سرچ کردن کلمه ای  تمامی دسته بندی های آن مثل تگ ها ، پروفایل ها و هشتگ ها را یکجا مشاهده می کنید در صورتی که در اینستاگرام تمامی عنوان ها دسته بندی شده اند. شاید یکی دیگر از دلایل محبوبیت اینستاگرام وجود بخش ادیت عکس آن باشد که این ویژگی در نسخه لایت اینستاگرام دیده نمی شود با این حساب می توانید نسخه اندروید اینستاگرام لایت را روی گوشی خود نصب کنید و به مرور زمان متوجه تغییرات و رفع باگ های این اپلیکیشن شوید.


 

 

دانلود اینستاگرام لایت برای اندروید

اینستاگرام لایت را می توانید از گوگل پلی برای گوشی اندروید خود دانلود کنید. حجم این نسخه ۵۷۳کیلوبایت است این در حالی است که نسخه اصلی اینستاگرام حجمی خیلی زیاد را اشغال می کند. اینستاگرام لایت را می توانید از اندروید ۵ به بالا روی گوشی خود نصب کنید و از امکانات آن لذت ببرید.

 

 

 

آیا نسخه آیفون اینستاگرام لایت نیز وجود دارد

 اینستاگرام لایت منتشر نشده است و امید است در به روز رسانی های بعدی خود نسخه آیفون این برنامه را نیز در اختیار کاربرانش قرار دهد.


بازگردانی پیام ها در واتس اپ

بازگردانی پیام ها در واتس اپ

در صورتی که در مورد بازگرداندن عکس های پاک شده در واتس اپ مشکلی دارید و یا  درخصوص بازیابی مخاطبین واتس اپ سوالی دارید می توانید با:

 

شماره تماس  ۰۲۱۶۶۵۸۱۱۷۲ از طریق تلفن ثابت (کل کشور)

( از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب )

 

تماس گرفته و با کمک کارشناسان سگال سرویس مشکل خود را رفع نمایید.

( در صورت اشغال بودن خطوط ، مجددا تلاش کنید )

 

ممکن است به هر دلیلی پیام های مهم واتس آپ خود را پاک کرده باشید یا یک عکس را که اکنون به آن نیاز دارید را delete کرده باشید . برای بازیابی آن باید چه کارهایی انجام دهید ؟ ممکن است این سوال برای شما هم پیش بیاید که چگونه اطلاعات پاک شده واتساپ را برگردانیم ؟ چگونه پیام های حذف شده واتساپ را برگردانیم ؟ برای پاسخ به این سوال ها در مقاله امروز سگال سرویس قصد داریم در خصوص ریکاوری عکس واتساپ و بازگرداندن پیام های حذف شده واتساپ برای شما دوستان عزیز صحبت کنیم .

 

 

بازگرداندن پیام های حذف شده واتساپ

در این قسمت دو روش را در خصوص بازگردانی پیام ها در واتس اپ برای شما دوستان عزیز شرح می دهیم .

 

روش اول بازیابی پیام های پاک شده در واتساپ

– اپلکیشن واتس آپ خود را Uninstall کنید .
– مجددا آن را نصب کنید و وارد واتس آپ شوید .
– بعد از وارد کردن شماره تلفن خود واتس آپ از شما می پرسد که آیا مایلید بکاپ اطلاعاتتان را بازگردانم ؟ و شما با تپ کردن روی Restore بازگردانی پیام ها در واتس اپ را انجام می دهید .
نکته : این روش در صورتی پیام ها و اطلاعات شما را باز می گرداند که قبلا از اطلاعاتتان بکاپ تهیه کرده باشید .

 

 

 

روش دوم برگرداندن پیام های واتس آپ

– به SD کارت خود یا حافظه ای که واتساپ را در آن نصب کرده اید بروید .
– وارد پوشه Whatsapp شوید .
– روی پوشه Databases تپ کنید .
– در صفحه باز شده فایل های زیادی را مشاهده می کنید . فایلی که با این عبارت msgstore.db.crypt  شروع شده است و تاریخ ندارد را پیدا کرده و Rename کنید .
– بگردید و فایلی که با تاریخ پیام هایی که می خواهید بازگردانید تطابق دارد پیدا کنید .
– بعد از پیدا کردن فایل مورد نظر آن را به نام msgstore.db.crypt تغییر نام دهید .
– اکنون برنامه واتساپ را لغو نصب کرده و مجددا نصب کنید و هنگام ورود Restore را انتخاب کنید .
– پیام ها ، عکس های پاک شده در واتس اپ و بازیابی مخاطبین واتس اپ برای شما انجام می شوند .

 

 

 

بازیابی اطلاعات واتساپ از طریق سایت ریکاوری پیام های واتساپ

برای بازگرداندن پیام های حذف شده واتساپ از طریق سایت ریکاوری پیام های واتساپ مراحل زیر را انجام دهید :
– وارد سایت Recover Messages شوید .
– اکانت خود را وارد کنید .
– اکنون فایل های پشتیبانی در تاریخ های مختلف را مشاهده خواهید کرد . کافی است که روی فایل مورد نظر با توجه به تاریخ آن کلیک کنید و منتظر بمانید .
– وارد سر برگ Registers Recovered شوید و پیام های خود را مشاهده کنید .

به همین راحتی بازیابی پیام های پاک شده در واتساپ برای شما انجام شد .

 

 

آموزش استوری یا استاتوس واتساپ

آموزش استوری یا استاتوس واتساپ

در صورتی که درخصوص استوری واتساپ سوالی دارید می توانید با:

 

شماره تماس  ۰۲۱۶۶۵۸۱۱۷۲ از طریق تلفن ثابت (کل کشور)

( از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب )

 

تماس گرفته و با کمک کارشناسان سگال سرویس مشکل خود را رفع نمایید.

( در صورت اشغال بودن خطوط ، مجددا تلاش کنید )

همانطور که می دانید، استاتوس یا استوری واتساپ نیز قابلیتی همچون استوری اینستاگرام و استوری ایمو را به کاربران ارائه می کند به کمک این بخش می توانید لحظات خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید. این استوری نیز بعد از ۲۴ ساعت حذف خواهد شد شما می توانید افرادی که قابلیت دیدن استوری شما در ۲۴ ساعت آتی را داشته باشند انتخاب کنید و بدین ترتیب اجازه دهید که برخی افراد، بتوانند استوری شما را در روزهای آینده نیز مشاهده کنند. در ادامه به فعال کردن استوری در واتساپ می پردازیم با سگال سرویس  همراه باشید.

استاتوس یا استوری واتساپ چیست

همانطور که گفتیم در واتساپ نیز می توانید لحظات خود را در قالب استوری با دوستانتان به اشتراک بگذارید. در واتساپ تنها کسانی که در کانتکت های شما هستند می توانند استوری های شما را مشاهده کنند. بعد از انتخاب استوری در واتساپ می توانید روی آن تغییراتی ایجاد کنید ، متن بنویسید همچنین نحوه دیدن استوری خود را به یکی از سه حالت نمایش استوری تغییر دهید :

مخاطبین (My Contacts ) ، مخاطبین به جز افرادی که خودتان مشخص می کنید ( My Contacts Except Peopel ) و یا فقط افرادی که خودتان مشخص می کنید (Only Share Whit  ) .

چگونه استوری یا استاتوس را در واتساپ فعال کنیم

برای استفاده از قابلیت استوری واتساپ لازم است ابتدا واتساپ خود را به آخرین نسخه آپدیت کنید. سپس وارد نرم افزار شوید و گزینه Status را انتخاب کنید.

با انتخاب قسمت My Status می توانید یک استوری با استاتوس در واتساپ ایجاد کنید.


 

سپس در صفحه باز شده استاتوس یا استوری خود را انتخاب کنید.


 

بعد از انتخاب استوری می توانید در صفحه فوق متن بنویسید که ضمیمه عکس انتخابی باشد و یا با استفاده از گزینه های بالا صفحه به ادیت استوری خود بپردازید. سپس برای نهایی شدن و به اشتراک گذاشتن استوری خود روی گزینه فلش آبی کلیک کنید.

 

 


 

 

نحوه دیدن استوری دیگران در واتساپ

برای دیدن استوری دیگران در واتساپ تنها کافی است بعد از اجرای برنامه واتساپ وارد بخش Status شوید.


 

در این بخش علاوه بر این که می توانید خودتان استوری بگذارید که روش آن را در بالا توضیح دادیم ، می توانید استوری های دوستانتان را نیز با کلیک روی آن ها مشاهده کنید.

 

ده نکته‌ ضروری برای بهبود امنیت در اینترنت

ده نکته‌ ضروری برای بهبود امنیت در اینترنت

۱- تایید هویت دو مرحله‌ای را فعال کنید:

تایید هویت دو مرحله‌ای در حقیقت اضافه کردن یک لایه امنیتی برای حساب‌های مختلف آنلاین است .

به گونه‌ای که پس از وارد کردن رمز عبور، صاحب حساب باید یک کد را که از طریق پیامک و یا اپلیکیشن دریافت می‌کند وارد کند.

هم اکنون سرویس‌های مختلف و معروف دنیا این امکان را برای حساب‌های خود ارائه می‌دهند.

به عنوان مثال گوگل، فیس‌بوک، توییتر، واتس‌اپ، تلگرام این امکان را ارائه می‌دهند.

۲- فلش پلیر را حذف کنید:

فلش پلیر را می‌توان یک حفره امنیتی در دنیای تکنولوژی دانست .

علت این ادعا را هم می‌توان به به‌روزرسانی‌های بیشماری دانست که شرکت ادوبی -سازنده فلش‌پلیر – به صورت مستمر عرضه می‌کند.

با مرور خبرهای نفوذ به رایانه‌های مختلف و آلوده شدن آنها به باج‌افزار، می‌توان با قاطعیت گفت که فلش پلیر را باید از روی رایانه خود یا موبایلتان حذف کنید .

شرکت ادوبی نیز از سال ۲۰۲۰ پشتیبانی از فلش پلیر را متوقف می‌کند.

به همین دلیل بسیاری از وب‌سایت‌هایی که براساس فلش پلیر کار می‌کردند – مانند یوتیوب و آپارات – شروع به پشتیبانی از HTML5 کرده‌اند.

راه ‌حل مدرن و بدون نیاز به نصب نرم‌افزار خاص و جایگزین مناسبی برای فلش پلیر است.

۳- از سیستم عامل اصل و غیر قفل شکسته استفاده کنید:

سیستم عامل را می‌توان هسته اصلی هر رایانه و موبایلی دانست.

از این رو به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی از سیستم عامل غیر اصل و قفل شکسته – مثلا ویندوز ده – استفاده نکنید.

نکته‌ای که باید همواره به یاد داشته باشید آن است که نسخه‌های قفل شکسته سیستم‌های عامل مختلف، به صورت کلی دارای حفره‌های امنیتی مختلفی هستند .

علاوه بر آن امکان به‌روزرسانی مستمر آنها وجود ندارد،‌ از همین رو همواره از نسخه اصل ویندوز یا مک استفاده کنید.

۴- نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های بی‌استفاده را حذف کنید:

کاربران تلفن‌های هوشمند به طور متوسط از ۹ اپلیکیشن در طول روز و ۳۰ اپلیکیشن در ماه استفاده می‌کنند.

از همین رو اگر شما بر روی تلفن همراه و یا رایانه خود ده‌ها نرم‌افزار دارید.

اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارهایی را که در طول سه ماه گذشته به هیچ عنوان باز و استفاده نکرده‌اید، حذف کنید.

با حذف نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های بی‌استفاده در حقیقت نه تنها شما امنیت دستگاه خود را افزایش داده‌اید، بلکه در هزینه ماهیانه اینترنت خود نیز صرفه‌جویی کرده‌اید.

زیرا از به‌روزرسانی اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارهای بی‌استفاده جلوگیری کرده‌اید.

۵- از نرم‌افزارهای مدیریت رمز عبور استفاده کنید:

با افزایش دامنه استفاده اینترنت در زندگی روزمره، یکی از مشکلاتی که کاربران به صورت روزانه با آن مواجه هستند .

انتخاب رمزهای عبور مناسب برای حساب‌های مختلف است و با توجه به اینکه هر کاربر ده‌ها حساب آنلاین دارد،‌

ایجاد و به خاطر سپردن ده‌ها رمز عبور تقریبا غیرممکن است. از همین رو کاربران باید شروع به استفاده از نرم‌افزارهای مدیریت رمز عبور مانند LastPass و یا KeePass بکنند .

به این صورت فرآیند ایجاد و ذخیره شدن رمزهای عبور را به این نرم‌افزارها بسپارند و خودشان تنها و تنها یک رمز عبور را به خاطر داشته باشند.

 

۶- از اطلاعات مهم و حیاتی خود نسخه پشتیبان آف‌-لاین بگیرید:

تقریبا دو سال پیش گرفتن پشتیبانی از اطلاعات مهم و حیاتی تنها در سرویس‌های ابری مانند دراپ‌باکس و گوگل درایو کافی بود.

از این رو نیاز به نگهداری نسخه آفلاین از این اطلاعات که به هیچ رایانه و خط اینترنتی وصل نباشد وجود نداشت.

با ظهور باج‌افزارها هم اکنون گرفتن یک نسخه آنلاین از اطلاعات حیاتی و مهم نیاز تمام کاربران است.

زیرا اگر دستگاه‌شان به بدافزار آلوده شود و دسترسی به سرویس‌های ابری از طریق نرم‌افزار و رایانه برقرار باشد،

تمام اطلاعات بر روی سرویس ابری نیز رمزنگاری می‌شوند. در نتیجه همواره از اطلاعات مهم و حیاتی خود یک نسخه آفلاین بر روی یک هارد دیسک اکسترنال ذخیره کنید.

۷- از آنتی‌ویروس اصل استفاده کنید:

اگر از یکی از سیستم‌های عامل ویندوز، مک او اس و یا اندروید استفاده می‌کنید، فراموش نکنید که باید حتما یک آنتی‌ویروس بر روی آنها نصب کنید.

این افسانه است که سیستم عامل مک او اس نیازی به آنتی‌ویروس ندارد. باید روی مک آنتی‌ویروس نصب شود.

برای نصب آنتی‌ویروس هم ده‌ها گزینه در بازار وجود دارد .

نسخه‌ها رایگان و قانونی این آنتی‌ویروس‌ها برای محافظت دستگاه شما در برابر بدافزارهای جریان اصلی کافی هستند.

نیازی نیست که از نسخه قفل شکسته آنتی‌ویروس‌های پولی استفاده کنید.

۸- سیستم عامل و آنتی‌ویروس خود را همواره به‌روز نگه دارید:

علاوه بر اینکه باید از آنتی‌ویروس اصل استفاده کنید، باید آن را به صورت روزانه نیز به‌روز کنید.

این بدان معناست که اگر شما یک آنتی‌ویروس را بر روی دستگاه خود نصب کنید و آن را به صورت روزانه به‌روز نکنید،.

بودن یا نبودن آن آنتی‌ویروس اهمیت خاصی ندارد و می‌توانید وجود آن بر روی دستگاه خود نادیده بگیرید.

فراموش نکنید که باید آنتی‌ویروس خود را روزانه به‌روز کنید نه هفتگی یا ماهیانه.

۹- از اپلیکیشن سیگنال استفاده کنید:

با ظهور تلفن‌های هوشمند استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف برای تماس و ارتباط با دیگران افزایش چشمیگیری یافته است.

به گونه‌ای که صدها اپلیکیشن از این دست تاکنون طراحی شده است.

در این میان امنیت و عدم شنود مکالمات به یکی از دغدغه‌های کاربران سرتاسر دنیا از جمله ایران شده است .

یکی از سوالاتی کاربران ایرانی هر روز می‌پرسند امن بدون یا نبودن تلگرام است.

به عنوان یک قانون کلی هر زمان یک اپلیکیشن از رمزنگاری نقطه به نقطه (End-to-End) حمایت کند.

آن اپلیکیشن را می‌توان یک اپلیکیشن امن دانست.

در این مورد اپلیکیشن سیگنال را می‌توان امن‌ترین اپلیکیشن حال حاضر در دنیای اینترنت دانست.

این اپلیکشن را سازمان‌ها و افراد مختلف تایید کرده‌اند.

از همین رو اگر نگران شنود افراد و دولت‌های مختلف هستید، استفاده از اپلیکیشن سیگنال پیشنهاد می‌شود .

 

۱۰- از وی‌پی‌ان یا فیلترشکن استفاده کنید:

هر زمانی که به اینترنت در مکان‌های عمومی وصل می‌شوید، فارغ از اینکه می‌خواهید سانسور اینترنت را دور بزنید، باید همواره از وی‌پی‌ان یا فیلترشکن استفاده کنید.

به این صورت خودتان را در برابر احتمال شنود و جاسوسی افراد و هکرهای احتمالی محافظت کنید.

در حقیقت با اجرای وی‌پی‌ان و فیلترشکن شما یک ماسک بر روی چهره خود می‌کشید .

امکان اینکه یک فرد یا شرکت (به جز شرکت ارائه دهنده وی‌پی‌ان یا فیلترشکن) فعالیت‌های آنلاین شما را رصد کند از بین می‌برید.

در نهایت تاکید می‌کنم که امنیت دیجیتال یک مفهوم نسبی است .

با اجرای موارد فوق هم تضمین صد در صد برای عدم نفوذ به حساب‌های شما وجود ندارد.

 

 

 

ویژگی های فوق العاده در هارد SSD

ویژگی های فوق العاده در هارد SSD

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره :با شماره تماس  ۰۲۱۶۶۵۸۱۱۷۲ از طریق تلفن ثابت (کل کشور) تماس بگیرید
( از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب )

 وجود قطعاتی مانند سی پی یو ، رم ، گرافیک و .. شاید به جرات بتوان گفت ، که فضای ذخیره سازی مورد استفاده درکامپیوتر شما تاثیر بسیاری بر عملکرد و سرعت سیستم شما دارد.
احتمالا برای شما نیز پیش آمده که با وجود مشخصات سخت افزاری خوب ، از سرعت و یا بارگزاری سیستم خود نا راضی باشید و شاید یکی از دلایل آن کند بودن هاردهای مکانیکی و منتظر ماندن سی پی یو و رم برای خواندن اطلاعات از روی آن باشد.با استفاده از یک هارد SSD (Solid State Drive) که فاقد قطعات مکانیکی می باشد به راحتی میتوانید این وقفه و تاخیر سیستم خود را برطرف و سرعت آن را بالا ببرید. 

تفاوت کارکرد و سرعت  SSD و HDD در لپ تاپ ها برای باز کردن برنامه ها :

طبق آزمایشات انجام شده روی لپ تاپی با سی پی یو Core i5 که هارد اس اس دی و هارد دیسک درایو روی آن نصب شده بود :

زمان باز کردن برنامه مایکروسافت ورد با هارد دیسک ۳۱٫۹ ثانیه و با اس اس دی ۱٫۸ ثانیه می باشد.
زمان باز کردن مرورگر گوگل کروم با هارد دیسک ۱۴ ثانیه و با اس اس دی ۱٫۱ ثانیه می باشد.
زمان باز کردن مایکروسافت اکسل با هارد دیسک ۱۹٫۹ ثانیه و با اس اس دی ۱٫۸ ثانیه می باشد.

سرعت کپی اطلاعات در هاردهایSSD  و HDD :

در مورد سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات روی آنها نیز همین روال ادامه دارد و SSD برتری کاملی به HDD دارد .
درآزمایش انجام شده برای کپی ۴٫۹۷ گیگابایت اطلاعات روی این دو نوع حافظه،نرخ انتقال داده روی هارد دیسک ۳۳٫۹ مگابیت بر ثانیه بود در حالی که در اس اس دی این مقدار به ۲۳۷٫۹ مگابیت بر ثانیه افزایش یافت که حدودا هفت برابر سرعت دیگری است.

تاثیر نوع هارد در مصرف باتری لپ تاپ :

جالب است بدانید که هاردهای SSD روی بهبود میزان مصرف باتری لپ تاپ نیز تاثیر گذار هستند تا جایی که در آزمایش انجام شده لپ تاپ با هارد دیسک ، عمر باتری ۵ ساعت و ۴۳ دقیقه و با هارد اس اس دی ۷ ساعت و ۹ دقیقه در حالت روشن بودن مداوم وای فای می باشد.
  هیچ شکی نیست که وجود یکSSD  به طور قابل ملاحظه ای عملکرد مولتی تسکینگ سیستم شما رو بهبود می بخشد اما کارهای شما چقد روی عملکرد سیستم تاثیر گذار است .زمانی که شما یک کار یا فایل جدید روی سیستم خود اجرا می کنید مطمئنا سرعت اجرای آن روی SSD بسیار بالاتر خواهد بود ، این در حالی است که SSD  به ویندوز نیز برای دسترسی به فایل حافظه مجازی نیز کمک می کند.

آموزش بکاپ گیری از اندروید و کلیه اطلاعات گوشی

آموزش بکاپ گیری از اندروید و کلیه اطلاعات گوشی

در صورتی که در بک آپ گرفتن از اندروید مشکل دارید و یا در خصوص نرم افزار بک آپ گرفتن از گوشی سوالی دارید می توانید با:

 

شماره تماس  ۰۲۱۶۶۵۸۱۱۷۲ از طریق تلفن ثابت (کل کشور)

( از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب )

 

تماس گرفته و با کمک کارشناسان سگال سرویس مشکل خود را رفع نمایید.

( در صورت اشغال بودن خطوط ، مجددا تلاش کنید )

امروزه اکثر مردم اطلاعات بسیار مهمی در تلفن همراه خود دارند و به هیچ وجه حاضر نیستند این اطلاعات را از دست بدهند. اطلاعاتی نظیر عکس ها و فیلم های شخصی، فایل های مهم کاری، دیتای بازی ها و نرم افزارها و…
یکی از رایج ترین راه ها برای حفظ این اطلاعات با ارزش بکاپ گیری از کلیه اطلاعات گوشی است. سگال سرویس در این مقاله قصد دارد نحوه بکاپ گرفتن از اندروید را به شما عزیزان آموزش دهد.

 

 

چه مواقعی باید از اطلاعات گوشی خود بکاپ بگیریم ؟

اطلاعات گوشی موبایل شما به دلایل مختلفی می تواند در معرض نابودی قرار گیرد. اتفاقاتی مثل نقص گوشی یا ویروسی شدن آن ممکن است شما را مجبور به ریست کردن گوشی تان کند و در این صورت تمام اطلاعات گوشی شما از بین خواهد رفت. بکاپ گیری از اندروید می تواند اطلاعات شما را از معرض این آسیب ها محافظت کند.
معمولا بکاپ گیری از کلیه اطلاعات گوشی ، قبل از نصب RAM جدید انجام می شود تا در صورتی که نصب RAM با مشکلی مواجه شد بتوانید گوشی را به حالت قبل برگردانید. زمانیکه یک RAM جدید در گوشی خود نصب می کنید و یا زمانی که گوشی خود را Factory reset می کنید همه داده های گوشی شما مثل پیام ها، تماس ها و برنامه ها پاک می شوند. با گرفتن بک آپ از قسمت های دلخواه گوشی می توانید اطلاعات قبلی را حفظ کنید. همچنین زمانی که گوشی خود را عوض می کنید و یک گوشی جدید تهیه می کنید می توانید با بک آپ گیری از قسمت های مختلف گوشی اطلاعات گوشی قبلی را به گوشی جدید منتقل کنید. راه های مختلفی برای بکاپ گرفتن از اندروید وجود دارد امکاناتی در خود گوشی برای این منظور وجود دارد،  نرم افزار بکاپ اندروید هم در بازار به فراوانی یافت می شود. در ادامه مقاله توضیحات بیشتری در این خصوص ارائه خواهد شد.

روش گرفتن بکاپ با استفاده از خود گوشی

برای گرفتن بک آپ با استفاده از خود گوشی مراحل زیر را دنبال کنید:
۱- به قسمت تنظیمات(Settings) گوشی خود وارد شوید.
۲- گزینه Backup & reset را انتخاب کنید.
۳- تیک قسمت backup my data را فعال کنید.
نکته قابل توجه این است که این بک آپ در حافظه RAM گوشی شما (Sd card) ذخیره می شود و فضای زیادی را اشغال می کند.
برای بازگرداندن بک آپ در همین بخش Backup & reset ، روی گزینه Restore کلیک کنید و فایل بک آپ خود را انتخاب کنید تا Data  قبلی گوشی تان برگردانده شود.

 

” بکاپ گیری از اطلاعات گوشی ، حافظه زیادی را اشغال می کند. “ [/box
]

 

تهیه بکاپ با استفاده از نرم افزار

برای بکاپ گرفتن از گوشی  نرم افزار های مختلفی در بازار وجود دارد.  در این بخش از مقاله قصد داریم یک نرم افزار بکاپ گرفتن از اندروید قوی یعنی My Backup Pro را به شما معرفی کنیم.

 

 

این نرم افزار یکی از قدرتمندترین برنامه های بکاپ گوشی اندروید است که می تواند از قسمت های مختلف گوشی مثل SMSها، MMSها، Contactها، تنظیمات گوشی و… بک آپ تهیه کند. برای بک آپ گیری از هر یک از این بخش ها باید تیک آن را فعال کنید و دکمه OK را بزنید.
از ویژگی های این اپلیکیشن می توان به امکان بک آپ گیری به صورت اتوماتیک و در زمان های مشخص اشاره کرد.