تماس با مشاوران 66581172

سرانجام گوگل نگارش ۶۴ از مرورگر کروم (Chrome) را منتشر کرد. کروم ۶۴ برای سیستم عامل های ویندوز، لینوکس و مک در دسترس است و در برابر حملات مبتنی بر آسیب‌پذیری های Meltdown و Spectre ایمن شده است.

کروم ۶۴ از اواخر ماه اکتبر به مدت شش هفته در دست توسعه بوده است. این اولین نگارش از این مرورگر است که با وصله‌های از پیش اعمال‌شده برای آسیب‌پذیری های Meltdown و Spectre عرضه می‌شود. نگارش امروز تحت بیلد ۶۴٫۰٫۳۲۸۲٫۱۱۹ عرضه شده و شامل در مجموع ۵۳ رفع اشکال امنیتی برای اجزای مختلف است. PDFium ،Blink ،WebAssembly ،autofill ،WebGL ،DevTools ،OmniBox ،XSS Auditor و WebUI اجزایی هستند که با کروم ۶۴ وصله امنیتی دریافت کرده‌اند.

یکی دیگر از تغییرات کروم ۶۴، مسدودکننده پاپ آپ قوی‌تر از قبل است که حالا قادر به مسدود کردن عناصر مزاحم چون تبلیغات کلیکی  در وب سایت‌ها است. همچنین گوگل این امکان را به دارندگان وب سایت‌ها می‌دهد که از طریق قابلیت Abusive Experiences Report در کنسول گوگل، متوجه وجود هرگونه رفتار ناخواسته در صفحات خود شوند و با رفع آن، تجربه کاربر را بهبود بخشند. کروم حالا از از رابط برنامه‌نویسی Resize Observer پشتیبانی می‌کند و از کاربر در برابر نصب ناخواسته عنصرهای مخرب محافظت می‌کند.