تماس با مشاوران 66581172

اپل از امروز برنامه تعمیر جدیدی را به مرحله اجرا درآورده که آیفون ۷ های معیوب این شرکت را پوشش می دهد. آن‌طور که از شواهد امر پیداست وجود یک ایراد در برخی نمونه‌های تولیدی آیفون ۷ باعث شده حتی در صورت وجود پوشش شبکه، مالکان بازهم شاهد از دست رفتن آنتن‌دهی باشند.

اپل مدعی شده مشکل برخی نمونه‌های تولیدی آیفون ۷ این شرکت که حتی در حضور پوشش شبکه، آنتن نمی‌دهند به ایراد در یکی از مولفه‌های بورد اصلی مربوط است. اگرچه این مشکل در درصد کمی از آیفون‌ ۷ های تولیدی این شرکت گزارش شده اما مسئولان اپل برنامه‌ای را برای رفع ایراد کلید زده‌اند. در پرتو بروز این ایراد، کاربران با پیام No Service به جای اتصال به شبکه تلفن همراه روبرو می‌شوند.

مشتریانی که با این ایراد روبرو می‌شوند تعمیر رایگان دستگاه را از طرف اپل شاهد خواهند بود. اپل حتی ایمیل‌هایی را هم برای مشتریانی که پیش از این هزینه‌ای را برای رفع این ایراد پرداخت کرده‌اند ارسال خواهد کرد تا وجه پرداختی توسط آن‌ها را عودت دهد.

preview

براساس گزارش اپل، دستگاه‌های دارای ایراد، در بازه زمانی بین سپتامبر ۲۰۱۶ و فوریه ۲۰۱۸ میلادی تولید شده و در کشورهای چین، هنگ کنگ، ژاپن، ماکائو و ایالات متحده آمریکا به فروش رسیده‌اند. این محصولات از شماره مدل A1660، A1780 و A779 بهره می‌برند که به راحتی امکان کنترل آن از پشت دستگاه وجود دارد.

اولین خبرها از وجود این مشکل، در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۶ میلادی منتشر شد. زمانی که اپل تحقیقات ویژه‌ای را برای بررسی وجود ایراد در مدل‌هایی از آیفون ۷ که پیغام No Service را پس از فعال‌سازی و حتی با غیرفعال کردن حالت هواپیما نشان می‌دادند آغاز کرد. در حال حاضر این برنامه تعمیر تنها برای آیفون ۷ آغاز شده اما اپل وعده داده مدل‌های دیگر آیفون را هم بررسی خواهد کرد تا وجود این ایراد را در آن‌ها دنبال کند. اپل به این نکته هم اشاره کرده که مالکان دستگاه‌هایی با آسیب‌های دیگر نظیر صفحه‌نمایش شکسته ابتدا باید موارد یادشده را برطرف کنند و دست آخر، ایراد No Service مرتفع خواهد شد.

مشتریانی که آیفون آن‌ها از این مشکل رنج می‌برد باید با نمایندگی‌های مجاز، فروشگاه‌های معتبر یا تیم پشتیبانی شرکت اپل تماس برقرار کنند. برنامه تعمیر آیفون ۷ های مشکل دار، رفع ایراد این محصولات را به فاصله دو سال پس از فروش آن‌ها به همراه خواهد داشت.