تماس با مشاوران 66581172

اپل امروز در بیانیه اعلام کرد که تمامی دستگا‌های مبتنی بر سیستم‌ عامل‌های مک و iOS در برابر این حفره‌ها که با نام‌های Meltdown و Spectre معرفی شده‌اند نفوذ‌پذیر هستند و از آن‌ها تاثیر گرفته‌اند. این کمپانی همچنین اعلام کرده است که اخیراً برای سیستم عامل iOS 11.2، آپدیت‌هایی را منتشر کرده است که سبب می‌شود دستگاه‌های آیفون، آی‌پد و آی‌پاد در برابر خطرات احتمالی ایمن شوند. با توجه به اینکه ساعت‌های هوشمند اپل از سیستم عامل watchOS استفاده می‌کنند احتمال آسیب به آن‌ها بسیار کم است. این به‌روز رسانی‌ها همچنین در ساعتی پیش برای دو سیستم عامل macOS 10.13.2 و tvOS 11.2 منتشر شده‌اند.

اپل در بخش دیگری از بیانیه خود اعلام کرده است برخلاف تصورات پیشین، این آپدیت‌های منتشر شده برای دستگاه‌های مختلف بر روی سرعت آن‌ها تاثیری نداشته است. این کمپانی همچنین اعلام کرده است که اگرچه دستگاه‌های مجهز به سیستم عامل iOS و مک در برابر این حفره‌ها آسیب پذیر هستند اما تاکنون هیچ گزارشی از سوی کاربران مبنی بر تاثیر مخرب آن‌ها بر روی دستگاه‌های مختلف دریافت نکرده است.

اپل همچنین قصد دارد در طی روزهای آینده به‌روز رسانی جدیدی برای مرورگر Safari منتشر کند تا آن را در برابر حفره Spectre ایمن سازد. اپل اعلام کرده است برخلاف به‌روز رسانی‌های گذشته، این به‌روز رسانی ممکن است سرعت Safari را به میزان کمی (حداکثر ۲٫۵ درصد) کاهش دهد.