تماس با مشاوران 66581172

در صورتی که در مورد کار نکردن گوگل پلی مشکل دارید و یا درخصوص روش های رفع مشکل کار نکردن گوگل پلیسوالی دارید می توانید با:

 

 

شماره تماس  ۰۲۱۶۶۵۸۱۱۷۲ از طریق تلفن ثابت (کل کشور)

( از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب )

 

تماس گرفته و با کمک کارشناسان سگال سرویس مشکل خود را رفع نمایید.

 

همان طور که می دانید گوگل پلی ( Google play  ) اصلی ترین و بهترین مرجع دریافت آپدیت های اپلیکیشن های اندروید می باشد . که همه کاربران اندرویدی با آن آشنا هستند . اما این سرویس همیشه به درستی کار نمی کند و مشکل کار نکردن گوگل پلی مشکلی است که بعضا کاربران اندرویدی با آن مواجه می شوند. سگال سرویس قصد دارد در این خصوص که چرا گوگل پلی کار نمی کند صحبت کنیم و راه حل هایی را برای رفع مشکل کار نکردن گوگل پلی ارائه دهیم . امیدواریم با انجام این مراحل مشکل کار نکردن گوگل پلی شما مرتفع گردد .

 

 

 

 

چرا گوگل پلی کار نمی کند

۱- استفاده از نرم افزارهای تغییر Ip : یکی از دلایل اصلی که باعث بروز مشکل کار نکردن گوگل پلی می شود مسئله تحریم ها و محدودیت هایی است که بر روی Ip های داخلی کشورمان اعمال شده است . بنابراین در صورتی که با مشکل کار نکردن گوگل پلی مواجه هستید قبل از هر کاری از نرم افزارهای تغییر Ip استفاده کنید و مجددا اقدام به باز کردن گوگل پلی نمایید .

۲- ری استارت کردن گوشی : Junk File ها یا همان فایل های به درد نخور و اطلاعات موقت ، ممکن است باعث بروز مشکل کار نکردن گوگل پلی استور شما شوند . این فایل ها با ری استارت کردن گوشی حذف می شوند . بنابراین گوشی خود را ری استارت کنید و مجددا برنامه گوگل پلی استور خود را باز کنید و ببینید که آیا مشکل رفع شده است یا خیر ؟

۳- چک کردن تاریخ و ساعت گوشی : هنگامی که تاریخ و ساعت گوشی شما تنظیم نیست ممکن است سرورهای گوگل هنگام همگام سازی خدمات خود با تنظیمات تاریخ و ساعت گوشی شما با مشکل مواجه شود و به این ترتیب با مشکل کار نکردن گوگل پلی خود مواجه می شوید . به این ترتیب از صحت تاریخ و زمان گوشی خود اطمینان حاصل کنید .

۴- متوقف کردن برنامه و پاک کردن فایل های کش و دیتای برنامه : در صورتی که همچنان با مشکل کار نکردن گوگل پلی مواجه هستید ابتدا از قسمت تنظیمات گوشی خود برنامه گوگل پلی را Force Stop کنید . برای این کار وارد قسمت Settings گوشی خود شده و سپس بر روی گزینه App تپ کنید . در صفحه باز شده روی سربرگ All تپ کنید . روی تک تک سرویس های گوگل پلی تپ کنید و گزینه Force Stop را انتخاب کنید . در مرحله بعد گزینه های CLEAR DATA و  CLEAR CACHE را انتخاب کنید . در صورتی که با انجام این کار همچنان با مشکل کار نکردن گوگل پلی مواجه بودید وارد مرحله بعدی شوید . ( این گزینه ها ممکن است در گوشی های مختلف کمی متفاوت باشد )

۵- اطمینان از اتصال و ثبات اینترنت : یکی دیگر از دلایلی که می تواند باعث بروز مشکل کار نکردن گوگل پلی شود مسئله اتصال و ثبات اینترنت می باشد . بنابراین ابتدا از اتصال اینترنت خود اطمینان حاصل کنید مثلا یک سایت را در مرورگر خود باز کنید . همچنین بعضی از برنامه ها در گوگل پلی با سرعت اینترنت پایین نصب نمی شوند بنابراین به این نکته هم توجه داشته باشید .

 

 

 

سایر روش های حل مشکل کار نکردن گوگل پلی

۶- رفرش کردن اکانت گوگل : حذف کردن و اضافه کردن مجدد اکانت گوگل ممکن است مشکل کار نکردن گوگل پلی شما را حل کند . برای Refresh کردن اکانت گوگل خود به قسمت تنظیمات (Settings) گوشی خود بروید . سپس وارد قسمت Accounts شده و بر روی گزینه Google تپ کنید و از قسمت بالای صفحه با انتخاب گزینه Remove account اکانت خود را از روی گوشی تان پاک کنید . برای اضافه کردن مجدد اکانت گوگل خود مجددا از Settings وارد قسمت Accounts گوشی خود شده و مجددا اکانت خود را در این بخش اضافه کنید .

 

۷- بررسی لیست اپلیکیشن های غیر فعال :  ممکن است کار نکردن گوگل پلی استور به دلیل قرار گرفتن برنامه گوگل پلی استور در لیست اپلیکیشن های غیر فعال شده (Disabled) گوشی شما باشد . برای بررسی این مسئله مراحل زیر را دنبال کنید :
** وارد بخش Settings گوشی خود شوید .
** گزینه Apps یا در برخی از گوشی ها Applications را انتخاب کنید .
** وارد تب Disabled شوید .
** در صورتی که برنامه گوگل پلی استور را در این لیست مشاهده کردید بر روی آن تپ کرده و گزینه Enable را انتخاب کنید .
به این ترتیب در صورتی که مشکل کار نکردن گوگل پلی استور شما به دلیل قرار گرفتن در لیست برنامه های غیر فعال گوشی باشد از این طریق رفع خواهد شد .

 

۸- حذف به روز رسانی ها یا آپدیت های گوگل پلی :  این احتمال وجود دارد که مشکل کار نکردن گوگل پلی به دلیل خطایی در خود برنامه باشد . برنامه گوگل پلی استور جزو برنامه هایی است که امکان پاک کردن آن از گوشی وجود ندارد . بنابراین در صورتی که مشکل کار نکردن گوگل پلی از خود برنامه باشد تنها راه حل موجود این است که آپدیت های برنامه را حذف کرده و برنامه را به نسخه قبلی باز گردانید . برای انجام این کار از قسمت تنظیمات گوشی خود وارد قسمت Application Manager شده و گزینه UNINSTALL UPDATES یا همان حذف آپدیت ها را انتخاب کنید .

 

۹- ریست فکتوری یا تنظیمات کارخانه : در صورتی که با انجام تمام مراحل قبلی همچنان با مشکل کار نکردن گوگل پلی مواجه هستید گوشی خود را ریست فکتوری کنید . به این نکته توجه داشته باشید که با انجام ریست فکتوری کلیه اطلاعات و تنظیمات گوشی شما حذف شده و گوشی شما به تنظیمات کارخانه باز می گردد . در مقاله آموزش ریست گوشی در خصوص ریست فکتوری انواع گوشی به طور مفصل توضیح دادیم . ساده ترین راه برای ریست فکتوری گوشی اندرویداین است که به قسمت تنظیمات گوشی خود رفته و در بخش Personal وارد بخش Back up & reset شوید و سپس گزینه Factory data reset را انتخاب کنید .

 

۱۰- فلش کردن گوشی و نصب رام رسمی :  در صورتی که حتی با ریست فکتوری گوشی مشکل کار نکردن گوگل پلی شما رفع نشد , تنها راه حل باقیمانده فلش گوشی و نصب رام رسمی بر روی گوشی می باشد . برای این کار توصیه می کنیم مقالات آموزش نصب رام ، آموزش نصب رام هواوی ، نصب رام htc و نصب رام شیائومی را مطالعه نمایید .